KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Další nevýhodná smlouva pro město ukončena
Zpět

Další nevýhodná smlouva pro město ukončena

Přidáno 11. 1. 2021
Ilustrační foto
V roce 2009 přišel tehdejší starosta PaedDr. Z. Janalík (ODS) s návrhem, aby město pronajalo autobusové nádraží v Holešově soukromé společnosti s tím, že tato nádraží opraví a město z něj bude mít příjem. Byla uzavřena smlouva, na jejímž základě město za nájem inkasovalo 150 tisíc Kč ročně. Společnost nádraží samozřejmě neopravila. Rekonstrukce se dočkalo až v roce 2017/18, ale tehdejší veškeré investice šly za městem nákladem cca 30 mil. Kč (s pomocí dotace).

Po svém nástupu do funkce v roce 2018, jsem díky tehdejšímu náměstkovi hejtmana pro dopravu Ing. Pavlu Botkovi (KDU–ČSL) zjistil, že ročně lze na našem nádraží získat příjem za vjezdy autobusů ve výši cca 3 mil. Kč. Proto jsem se snažil o to, aby nádraží provozovalo město Holešov přímo. Stávající smlouva byla prakticky nevypověditelná, ale naštěstí byla podepsána na dobu určitou a uplynula 31. 12. 2020.

Díky pochopení a vstřícnosti nového náměstka pro dopravu Ing. Radka Doležela (ANO) se podařilo dotáhnout s minulým vedením kraje předjednanou smlouvu do jejího uzavření a od 1. 1. 2021 je provozovatelem nádraží město Holešov. Do jeho rozpočtu tak plyne namísto 170 tisíc (navýšení původního nájmu o 20 tisíc po rekonstrukci nádraží), téměř 3 mil. Kč bez DPH, tedy více než 17náctinásobek!

Osobně se budu zasazovat o to, aby se tyto peníze použily jednak k udržení a zlepšení kvality prostoru autobusového nádraží, ale zapojily se také do dalších investic města, které souvisejí s dopravou a zejména s bezpečností chodců a cyklistů.

Ing. Pavel Karhan,
místostarosta města