KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Další příběh o skvělých lidech v našem městě
Zpět

Další příběh o skvělých lidech v našem městě

Přidáno 11. 10. 2021
Ilustrační foto
Po „fitness zázraku“ mám pro Vás další pozitivní a inspirující příběh – opravu lávky mezi Třešňovými sady a Nábřežím.
Začátkem léta vznikla petice občanů proti hlučnosti lávky, kde už počátku její existence (cca 30 roků) nebyly dostatečně vyztuženy a uchyceny pochozí plechy a při každém průchodu a zejména průjezdu vznikal ve dne i v noci nepříjemný hluk rušící okolní obyvatele. Zástupci petentů pan Juřena a pan Foltýn se s námi – vedením města setkali a probírali jsme různé způsoby řešení. Nad jednacím stolem viselo mnoho otazníků. Kdo to vymyslí? Kdo to udělá? Kolik to bude stát? Kde na to vezmeme peníze? Jak dlouho to bude trvat?

Protože jsem je znal, tušil jsem, že jsou šikovní a navíc mají zámečnické zkušenosti. Zeptal jsem se jich, zda by nebyli ochotni most opravit. Ještě tentýž den jsme se sešli na místě, probrali možná řešení a dohodli se, že materiál zaplatí město a práci zajistí svépomocí. V nejbližších dnech pak ve svém volném čase udělali zkušební úsek a protože úprava pomohla, dohodli jsme se na úpravě celého mostu včetně nátěru. Výsledek je z fotky více než zřejmý. Lávka již okolí ani nehyzdí, ani neobtěžuje. Díky lidem, které dal pan Juřena dohromady (za zlomek ceny než kdyby práci prováděla dodavatelská firma) nyní slouží a navíc zdobí své okolí. Vždyť doposud byla opatřena pouze základním nátěrem a 30 let se jí říkalo červená (v posledních letech spíše rezavá).

Jménem města Vám všem, kteří jste s opravou pomohli moc děkuji. Vaše práce je důkazem, že žijeme ve městě, kde máme nejen šikovné, ale i obětavé lidi, kteří jsou ochotni něco ze svého života věnovat ku prospěchu nás všech.

Moc si Vás za to vážím, díky!

Ing. Pavel Karhan,
místostarosta města

IMG_20211005_163430_resized_20211005_044130823.jpg