KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Poděkování za účast na akci Čisté město
Zpět

Poděkování za účast na akci Čisté město

Přidáno 26. 3. 2019
Ilustrační foto
Místostarosta města Holešova Pavel Karhan děkuje účastníkům zapojeným do akce "Čisté město vítá jaro".
Jménem vedení města chci vyjádřit srdečné poděkování všem spolkům, firmám i jednotlivcům, kteří se zapojili do akce: "Čisté město vítá jaro".Město Holešov ji letos uspořádalo poprvé a jejím smyslem bylo především vzbudit zájem o prostředí, ve kterém žijeme, otevřít nám oči ke vnímání nedostatků kolem sebe, ať již se jedná jenom o pohozené smetí nebo o zarostlé chodníky a komunikace, které při svých každodenních starostech bezmyšlenkovitě míjíme. Svým aktivním přístupem můžeme přispět i ke snížení nákladů města na jeho úklid. Ušetřené prostředky můžeme vynaložit například na činnost spolků. Vždyť jim letos rozdělujeme 5 mil. Kč, nemluvě o dalších příspěvkových organizacích.

O to větší radost mám z toho, že právě ty byly nejaktivnější. Dovolím si zmínit: I. ZŠ uklidila spodní část Amerického parku a okolí školy ve Smetanových sadech, II. ZŠ Smetanovy sady před svou školou, III. ZŠ pak prostranství Kráčin, SVČ Tymy se zapojila hned v několika lokalitách. Ze spolků pak vyzdvihnu Proud Holešov, fotbalisty SFK, Tomíky, Sokoly Holešov SDH Tučapy  Všetuláky sobě… Pozadu nezůstaly ani osadní výbory. Mně osobně pak velmi příjemně překvapila i řada neorganizovaných skupin a z nich nejvíce skatebortiské, kteří skvěle uklidili své hřiště na Partyzánské ulici i aktivita ministrantů naší farnosti, kteří si pod vedením Oldřicha Rektoříka vzali za své okolí domu u Sv. Martina.

Z firem jednoznačně vede Nestlé Česko, závod Sfinx, kde paní ředitelka nejen, že vyslala skupinu dobrovolníků na vyčištění zámeckého parku, ale poskytla městu sponzorský dar pro nejmladší účastníky akce.

Celá akce vyžadovala obrovské nasazení i mých nejbližších spolupracovníků nad rámec jejich pracovních povinností, pochvalu zaslouží zejména útvar správy nemovitostí města v čele s Jitkou Hanzlíkovou a naše obchodní společnost Technické služby, vedená Liborem Liškou, kdy zejména vedoucí dopravy Karel Loučka a zahradník Pavel Novák, zajistili koordinaci ořezů a likvidaci odpadů tak, aby práce dobrovolníků byla co nejefektivnější. Absolutorium za pomoc při přípravě, propagaci, komunikaci se spolky a vyhodnocení celé akce si zaslouží i můj kolega, radní města Jakub Šneidr.

Děkuji všem, zmíněným i nezmíněným, kteří se zapojili, děkuji i těm, kteří se k nám připojí příště!
 
Jsem rád, že jsme týmem, kterému jde o čisté město!

Ing. Pavel Karhan,
místostarosta