KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Změna dopravního značení v ulici Pivovarská
Zpět

Změna dopravního značení v ulici Pivovarská

Přidáno 15. 3. 2022
Ilustrační foto
Dne 22. února 2022 došlo na základě doporučení generelu dopravy ke zjednosměrnění ulice Pivovarská.
Tomuto kroku předcházely dlouhé diskuze. Podle reakcí občanů, kteří se mnou komunikují, šlo o správný krok, který splnil základní cíle. Došlo ke zklidnění a zpřehlednění ulice, která je enormně zatížena zaparkovanými auty. Kromě husté zástavby k tomu přispívá provoz zde sídlících úřadů (finanční úřad) a škol (v blízkosti umístěný internát policejní školy, ZUŠ Holešov). Zvýšila se i bezpečnost při vyjíždění z areálu pivovaru.

Dalším nutným krokem k vyřešení celého území je úprava parkovacích míst a zvýšení jejího počtu v kombinaci s lepší organizací parkování. V současné době pracujeme na myšlence zavedení rezidentního parkování, abychom umožnili zejména ve večerních a nočních hodinách parkování pouze obyvatelům území. Dále vypracujeme návrh „dvorního traktu“, tak aby zde byla jednoznačně stanovena parkovací místa.

Z diskuzí s občany zaznívají názory na zrušení zeleně, dětského pískoviště, ale i názory opačné, že dětské prvky by zde měly být zachovány. Osobně jsem určitě pro kompromisní řešení. Zelená část dvora by měla být určitě v nějaké formě zachována.

Co se týká rohu ulic Bezručova a Pivovarská jako i ulice Bezručova, snažíme se jednat se Zlínským krajem o možnosti vybudovat i zde nová parkovací místa.
 
Ing. Pavel Karhan, místostarosta města Holešova