KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Smlouva na opravu bazénu podepsána. Práce budou zahájeny 1. září
Zpět

Smlouva na opravu bazénu podepsána. Práce budou zahájeny 1. září

Přidáno 31. 8. 2021
Ilustrační foto
V měsíci srpnu byla podepsána smlouva na opravu Sportcentra a začalo předávání staveniště.
Od 1. září budou naplno zahájeny stavební práce. Po několikaletých komplikovaných přípravách, kdy z finančních důvodů musel být snížen rozsah prací z 260 mil. na reálných 107 mil., se konečně dostáváme k realizaci. Výběrové řízení vyhrála firma Rapos Holešov s částkou 106 947 168,- Kč bez DPH. Rekonstrukce bude probíhat v průběhu následujících 12 měsíců.

S opravou bohužel souvisí nutnost zcela uzavřít budovu Sportcentra. Nejde totiž jenom o opravu bazénu jako takového, ale o celou budovu, mj. dojde k odpojení stávající přípojky elektrické energie a vybudování nové, včetně trafostanice na druhé straně budovy od městského úřadu. Ve vztahu ke všem uživatelům budovy nás to velmi mrzí, ale jiné řešení není. O částečném provozu např. fitcentra jsme dlouho uvažovali, ale nakonec se to ukázalo jako nemožné.

Pro klienty fitcentra, kteří se na nás obrátili s požadavkem provoz nějakým způsobem zachovat, se snažíme najít alespoň nějaké náhradní řešení. Pokud se nám to podaří, budeme Vás co nejdříve informovat.

Věřím, že všichni roční uzavření budovy pochopí a odměnou se nám stane opět důstojný stánek k relaxaci našich těl. Současný stav bazénu je totiž nejen nedůstojný, ale zejména dlouhodobě neudržitelný.
 
Ing. Pavel Karhan,
místostarosta města Holešova

IMG_20200121_142121.jpg