KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Život ve městě se úplně nezastavil. Děkuji za to.
Zpět

Život ve městě se úplně nezastavil. Děkuji za to.

Přidáno 12. 4. 2020
Ilustrační foto
Investice města pokračují stejným tempem.
Asi si nikdo z nás ještě před pár dny nedokázal představit, jak rychle a jak lehce lze změnit chod celého světa. Koronavirus zasáhl do života každého z nás, do našich rodin, do našeho soukromí, veřejného života, práce i podnikání. Z věcí donedávna zásadních se najednou stávají věci nicotné. Uvědomujeme si, že podstata života a lidského štěstí stojí na kvalitě vzájemných vztahů, v ochotě si navzájem pomáhat a podporovat se, a to mnohdy i s nasazením vlastního zdraví. Jako vždy jsou v takových krizových situacích lidé optimističtí, tedy usměvaví, ochotní a ohleduplní k ostatním, ale i takoví, kteří situaci sobecky komplikují. Jsem rád, že těch prvních je kolem nás, alespoň kolem mne, dnes podstatně víc.

Vážím si všech a děkuji těm, díky kterým se život i v Holešově úplně nezastavil. Je jich tolik, že je všechny jmenovat nelze. Zdravotnickým personálem počínaje, po ochotné ruky švadlenek, které v rekordním čase našily neskutečný počet roušek, až po naše zemědělce, podnikatele a živnostníky, kteří jsou dnes schopni zajistit vše potřebné. Obrovské nasazení vidím ve všech oblastech služeb, tedy i na našem městském úřadě. Přes jistá omezení si můžete stále vyřídit potřebné úřední záležitosti. Naplno pracuje náš investiční odbor a útvar správy majetku.

V uplynulých týdnech se podařilo spustit významné investiční akce jako je oprava náměstí Sv. Anny, oprava fasády I. ZŠ a oprava chodníku před pivovarem.

Díky 2 milionovému daru společnosti Billa provádíme obnovu ovocného sadu v zámecké zahradě. Významným způsobem jsme pokročili v přípravě na opravu zámeckého náhonu, kde jsme dotáhli do fáze stavebního povolení hned tři z celkových čtyř úseků a můžeme podat žádost o dotaci. Na základě nedávno dokončeného generelu městské zeleně jsme v těchto dnech převzali projekt na obnovu sídelní zeleně v částce 12 mil. Kč a před dokončením je i projekt krajinné zeleně. Oba chceme realizovat z dotačních peněz.

Před dokončením je dokumentace dlouho slibovaného parkoviště u DPS a úpravy začátku ulice Plačkov, kde získáme plnohodnotný prostor, jak na parkování, tak na lepší přístup do II. ZŠ s tím, že bude zachován prostor pro školní hřiště. Připravujeme prodej pozemků na výstavbu rodinných domů v lokalitě Třešňové sady. I tady jsme projekčně připraveni a akci spustíme podle zájmů stavebníků.

Z finančního daru společnosti Kaufland budujeme dětská hřiště na Havlíčkově ulici, ve Všetulích a v Dobroticích. Nezapomínáme ani na všetulskou nádrž, kde se snad blížíme k definitivnímu řešení. Ke všem těmto akcím připadá každodenní starost o věci běžnější, tedy o údržbu a úklid města. I tady máme po roční nejistotě jasněji, protože byla vysoutěžena a uzavřena smlouva na údržbu městských lesů. Na nejbližší jednání zastupitelstva je připraven výběr dodavatele na údržbu zeleně a úklid města, na kterém jsme pracovali celý rok.

To je jenom část věcí, které se v těchto dnech řeší a žádný virus je nezastavil. Děkuji všem mým kolegům z vedení města a zaměstnancům Městského úřadu, že v této době neztratili optimismus, chuť do práce, ale stále tvrdě pracují, aby naše město bylo zase o něco krásnější!
 
Ing. Pavel Karhan
místostarosta města,
předseda MO KDU-ČSL Holešov