Zpět

Mgr. Ondřej Machálek

člen výboru
Člen výboru
Kulturní a společenský život obce nesmí být pozadu za jejím hmotným rozvojem. Pouze bohatství kultury a kultivované prostředí kolem nás dokáže vytvořit z místa, kde žijeme, domov.

"Historie není pohled, nýbrž zodpovědnost." Jan Patočka

Narodil jsem se 13. září 1984 ve Zlíně. Po základní školní docházce v Holešově jsem nastoupil na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, které jsem dokončil v roce 2004. Poté jsem se přihlásil na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě. Vybral jsem si obor historie-muzeologie, který zvláště ve své muzeologické části nabízel příležitost, jak se více specializovat na problematiku ochrany movitého kulturního dědictví. Svá vysokoškolská studia jsem ukončil v roce 2009.

Moje první pracovní místo bylo ve Slezském zemském muzeu v Opavě, kde jsem mohl brzy po škole poznat fungování velké muzejní instituce - začínal jsem zde jako průvodce, dokumentátor, ale podílel jsem se i na přípravě expozic a lektorských programů pro děti. Po návratu do Holešova v roce 2011, jsem nastoupil do Městského kulturního střediska jako správce muzea. Tato práce mi nabídla jedinečnou příležitost, jak využít své poznatky v praxi. Jsme přesvědčen, že malé městské muzeum musí v první řadě sloužit lidem a komunitě v místě, kde působí. Od roku 2016 pracuji také jako kurátor etnografie v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Mezi mé záliby patří samozřejmě historie a oblast muzejnictví. Dále se věnuji sborovému zpěvu v latinské schole Beati Cantores. Je mi velkou ctí být místopředsedou Vlastivědného kroužku v Holešově, který se zabývá regionální historií Holešova a jeho okolí. Rád se zde potkávám s lidmi, kteří díky svým vědomostem nebo životním zkušenostem mají co říci ostatním a bez nároku na odměnu obohacují kulturní život svého města. Jako skaut a člen oddílu dospělých skautů (oldskautů) v Holešově se podílím na každoroční organizaci nočních vzpomínkových pochodů ve stopách paraskupiny Clay-Eva. Mám rád lidovou kulturu, zvláště řemesla, mezi nimi především kovářství.

Vzhledem ke své specializaci upřednostňuji témata kultury, ochrany kulturního dědictví, rozvoje cestovního ruchu a školství.


Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.