Zpět

Mgr. Milena Machálková

účetní, pracovnice Arcibiskupství olomouckého, členka redakční rady měsíčníku Holešovsko
Kandidátka č. 14, bez politické příslušnosti, Holešov
Snažím se jednat tak, abych se za své činy nemusela stydět. Morální hodnoty jsou pro mne výš než materiální.

Kde jste se se mnou mohli potkat?

Možná ve Zlíně, odkud pocházím, nebo na obchodním domě Prior, kde jsem až do mateřské dovolené pracovala. Odstěhovala jsem se za manželem do Holešova a postupně se nám narodily tři děti. Tak jste mne mohli vidět s kočárkem, s dětmi na hřišti a jinde. V roce 1991 jsem začala učit na střední soukromé škole dr. Stratila, tam jste mne mohli potkávat celých 19 let. Nebo že by na cestách do Olomouce nebo Brna, když jsem si dálkově doplňovala potřebné vzdělání? Možná jste mne viděli ve skautském kroji. S holešovským skautingem je spojena velká část mého života – vedoucí oddílu, pak zástupce vedoucího střediska a nyní jsem v oddíle „oldskautů“. V současné době mám na starosti účetnictví všech farností holešovského děkanátu, proto mne můžete potkat na faře. Můj velký koníček je fotografování. Určitě jste mne zahlédli na větších akcích s fotoaparátem v ruce. Patřím do spolku fotografů Člověk a víra, kteří obrazem dokumentují důležité události v církevním prostředí.

Také jsem vás mohla míjet na kole, jezdím velmi ráda, ale v poslední době mi hodně z volného času ukrajují zahrady a na kolo zbývá zoufale málo. Nebo jste mne zahlédli na radnici? I to je možné. Jsem členkou redakční rady měsíčníku Holešovsko.

Nesnáším lež, faleš, přetvářku, podlézavost, hon za mocí a bohatstvím. Většinou je to spojeno s chudobou ducha. Ráda se pohybuji ve společnosti lidí upřímných, čestných a veselých.